Terapia komórkami macierzystymi Warszawa cena. Komórki macierzyste

Terapia komórkami macierzystymi

Klinika Medycyny Regeneracyjnej Horizon Medical Center Warszawa

Terapia komórkami macierzystymi, pozwala pozyskać własną tkankę tłuszczową pacjenta z dużą ilością komórek macierzystych i użyć jej zarówno do zabiegów odmładzających, jak i regeneracyjnych z zakresu ortopedii i medycyny sportowej.

W ciele człowieka występuje ponad 1000 typów komórek, które pełnią różne funkcje. Komórki macierzyste, zwane są inaczej komórkami pnia, to niewyspecjalizowane komórki naszego organizmu, które mają zdolność przekształcania się we wszystkie typy komórek występujących w organizmie, a także potencjalnie nieograniczoną zdolność do podziału i odnawiania swojej puli (proliferacji).

Naukowcy po raz pierwszy udowodnili, że pojedyncza komórka macierzysta pobrana ze szpiku kostnego ma zdolność przekształcenia się w dowolną komórkę krwi, uzyskano blisko siedemdziesiąt lat temu. Niedługo potem osiągnięto pierwsze sukcesy terapeutyczne, które zachęciły cały świat medycyny regeneracyjnej do wykorzystywania nowego odkrycia w praktyce.
Wraz z rozwojem nauki oraz zainteresowaniem lekarzy na coraz szersze zastosowanie w różnych działach medycyny ma leczenie komórkami macierzystymi, które potrafią przekształcić się w dowolny typ komórki tkanki w której występują lub też w komórki innych tkanek.

W Horizon Medical Center wykonuje się zabiegi z zastosowaniem komórek macierzystych, które pobrane są z tkanki tłuszczowej pacjenta.

W klinice wykorzystuje się terapię z zastosowaniem komórek macierzystych przy:

  • zwyrodnieniu stawów oraz ścięgien
  • rekonstrukcji tkanek kostnych oraz chrząstek
  • urazach ortopedycznych
  • w medycynie estetycznej jako rewitalizacja i odmłodzenie skóry twarzy i ciała
  • w chirurgii plastycznej przy leczeniu trudno gorących się ran
Leczenie komórkami macierzystymi Warszawa cena

Terapia komórkami macierzystymi

Fakty o zabiegu terapia komórkami macierzystymi:

  • Pobranie komórek macierzystych – ok. 60 minut
  • Podanie koncentratu komórek macierzystych – ok. 60 minut
  • Wizyty kontrolne – 2x

Rodzaje komórek macierzystych

Coraz więcej naukowców na całym świecie poświęciło się badaniu fenomenu komórek macierzystych, co doprowadziło do wyróżnienia trzech typów komórek macierzystych: tkankowych, indukowanych pluripotencjalnych oraz zarodkowych (embrionalnych). Te ostatnie czyli embrionalne, mimo iż mogą przekształcić się w absolutnie każdą komórkę organizmu, budzą jednak na tyle istotne kontrowersje na gruncie etyki, że w znaczącej większości państw możliwość ich wykorzystywania jest bardzo ograniczona lub całkowicie zabroniona.

Kolejno Indukowane pluripotencjalne komórki macierzyste są pobierane z organizmu dorosłego człowieka, a następnie, w warunkach laboratoryjnych, dokonuje się ich przeprogramowania genetycznego, dzięki któremu uzyskują one zdolność do – podobnie jak komórki embrionalne - zróżnicowania się w dowolną komórkę organizmu. Nie jest to jednak metoda wykorzystywana w Klinice Medycyny Regeneracyjnej Horizon Medical Center – my skupiamy się na wykorzystaniu tkankowych komórek macierzystych, które są zdecydowanie łatwiejsze do pozyskania i pełnią funkcję komórek „zapasowych” dla organizmu, ponieważ wykorzystywane są przez niego do bieżących procesów naprawczych, jednak – w przeciwieństwie do innych rodzajów komórek macierzystych – mają ograniczone możliwości różnicowania się.

Dlaczego terapie komórkami macierzystymi budzą kontrowersje?

Terapie komórkami macierzystymi stosowane są na całym świecie, a niektóre kraje nawet je refundują. Niestety, wiele niecertyfikowanych placówek wykorzystuje „tajemnicze właściwości komórek macierzystych” prowadząc niekontrolowaną w żaden sposób działalność i wykonując zabiegi, których bezpieczeństwo, skuteczność i etyka stosowania nie są jednoznacznie stwierdzone naukowo. Zabiegi wykonywane w Klinice Medycyny Regeneracyjnej Horizon Medical Center są całkowicie bezpieczne i zostały potwierdzone certyfikatem od Ministerstwa Zdrowia i Poltransplantu.
Komórki macierzyste są przyszłością medycyny i dają dużą perspektywę zanegowania nieuleczalności wielu chorób, jednak – w trosce o swoje zdrowie, warto zaufać tym, którzy zostali zweryfikowani przez organy zewnętrzne.

Certyfikat Ministerstwa Zdrowia i Poltransplantu

Zabiegi z zastosowaniem komórek macierzystych wykonywane w naszej klinice są całkowicie bezpieczne i zostały potwierdzone certyfikatem od Ministerstwa Zdrowia i Poltransplantu.

Przewaga komórek macierzystych pozyskanych z tkanki tłuszczowej

Terapia z zastosowaniem komórek macierzystych pozyskanych z tkanki tłuszczowej pacjenta cieszy się zainteresowaniem wśród lekarzy oraz pacjentów jako alternatywa dla ciężkich zabiegów medycznych. Jeden gram tkanki tłuszczowej zawiera około 500 razy więcej mezenchymalnych komórek macierzystych niż ta sama ilości szpiku kostnego. Dodatkowo, komórki macierzyste pochodzące z tkanki tłuszczowej starzeją się znacznie wolniej niż te pochodzące ze szpiku. Nie występują również ograniczenia wiekowe dla pobierania jak i skuteczności ich zastosowania.

Przebieg terapii komórkami macierzystymi

Procedura pobrania tkanki tłuszczowej przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym i polega na pobraniu ok. 200 ml tkanki tłuszczowej z wybranej okolicy np.brzuch, a następnie tkanka tłuszczowa przekazywana jest do Banku Tkanek i Komórek macierzystych, gdzie izolowane są komórki macierzyste oraz przygotowane są do podania dla pacjenta. Gotowy koncentrat z komórkami macierzystymi jest gotowy po ok. 14 dniach od pobrania - w tym czasie specjalistyczne laboratorium przeprowadza badania , testy oraz liczy dokładną ilość wyizolowanych komórek macierzystych. Zawiesina z komórkami macierzystymi przekazywana jest do Horizon Medical Center, gdzie w specjalnych warunkach wstrzykuje się w chorobowo zmienione miejsce. Podanie komórek macierzystych wyizolowanych z własnej tkanki tłuszczowej pacjenta sprawia, że nie występuje ryzyko jego odrzucenia przez organizm. Istnieje możliwość zamrożenia i bankowania gotowych komórek macierzystych w celu dalszej terapii.
Zabieg nie wymaga hospitalizacji – pacjent może wyjść do domu w ciągu kilku godzin po jego zakończeniu.

Przed wizytą:

Przed terapią z zastosowaniem komórek macierzystych pacjent kierowany jest na konsultację u lekarza specjalisty, który szczegółowo opowiada o zabiegu, o jego przebiegu i informuje o ostatecznym efekcie. Konsultacja to także dobry moment by porozmawiać o swoich wątpliwościach oraz zadać pytania, na które lekarz podczas niej odpowie. Zachęcamy pacjentów, by przed tą wizytą przygotowali listę nurtujących ich pytań.

Czytaj więcej: Komórki macierzyste od A do Z

Terapia komórkami macierzystymi cena:

cena ustalana indywidualnie

* Cena ostateczna ustalana podczas konsultacji z lekarzem. Cena zależy od stopnia zaawansowania zabiegu.

* Dla naszych pacjentów przygotowaliśmy specjalny system ratalny. Dowiedz się więcej, kliknij w przycisk poniżej.

Dzwoń i dowiedz się wszystkiego natychmiast!

Przydatne linki

Strefa Wiedzy

POLECAMY ARTYKUŁY:
DO GÓRY Call Now Button
Pokaż
https://www.facebook.com/Horizon.Medical.Clinic
Schowaj
PolishEnglish