Leczenie komórkami macierzystymi Warszawa cena

Leczenie komórkami macierzystymi

Klinika Medycyny Regeneracyjnej Horizon Medical Center

Leczenie komórkami macierzystymi, pozwala pozyskać własną tkankę tłuszczową pacjenta z dużą ilością komórek macierzystych i użyć jej zarówno do zabiegów odmładzających, jak i regeneracyjnych z zakresu ortopedii i medycyny sportowej.

Wraz z rozwojem nauki coraz szersze zastosowanie w różnych działach medycyny stosuje się leczenie komórkami macierzystymi, potrafiące przekształcić się w dowolny typ komórki tkanki w której występują lub też w komórki innych tkanek.

W ciele człowieka występuje ponad 1000 typów komórek pełniących rozmaite funkcje. Komórki macierzyste, zwane inaczej komórkami pnia, to niewyspecjalizowane komórki organizmu, mające zdolność przekształcania się we wszystkie typy komórek występujących w organizmie, a także potencjalnie nieograniczoną zdolność do podziału i odnawiania swojej puli (proliferacji).

Leczenie komórkami macierzystymi ma zastosowanie w:

  • zwyrodnieniowych stawów i ścięgien entezopatiach (np. łokieć tenisisty, łokieć golfisty, kolano skoczka)
  • medycynie estetycznej (np. rewitalizacja i odmłodzenie skóry twarzy i ciała),
  • leczenia stanu zapalnego kolana,
  • chirurgii plastycznej (np. powiększanie piersi, pośladków, modelowanie łydek),
  • leczeniu trudno gojących się ran.

Leczenie komórkami macierzystymi

Fakty o zabiegu leczenie komórkami macierzystymi:

  • Pobranie komórek macierzystych – ok. 60 minut
  • Podanie koncentratu komórek macierzystych – ok. 60 minut
  • Wizyty kontrolne – 2x

Leczenie komórkami macierzystymi pozwala wykonać całą procedurę w ciągu jednej wizyty w gabinecie zabiegowym. Jeden gram tkanki tłuszczowej zawiera około 500 razy więcej mezenchymalnych komórek macierzystych niż ta sama ilości szpiku kostnego. Dodatkowo, komórki macierzyste pochodzące z tkanki tłuszczowej starzeją się znacznie wolniej niż te pochodzące ze szpiku. Nie występują również ograniczenia wiekowe dla pobierania jak i skuteczności ich zastosowania.

Procedura przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym i polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z wybranej okolicy, następnie komórki macierzyste są wyizolowane i przygotowane do podania w Banku Tkanek i Komórek macierzystych. Gotowy koncentrat z komórkami macierzystymi wstrzykuje się w chorobowo zmienione miejsce. Preparat jest dokładnie przebadany i znana jest dokładna liczba komórek macierzystych. Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej sprawia, że nie występuje ryzyko jego odrzucenia przez organizm. Istnieje możliwość zamrożenia i bankowania gotowych komórek macierzystych w celu dalszej terapii.

Zabieg nie wymaga hospitalizacji – pacjent może wyjść do domu w ciągu kilku godzin po jego zakończeniu.

Pacjent wybierając leczenie komórkami macierzystymi w Horizon Medical Center kierowany jest na konsultację z lekarzem specjalistą, który chętnie opowiada o zabiegu, jego efektach i rekonwalescencji.

Przed wizytą:

Przed zabiegiem komórkami macierzystymi pacjent kierowany jest najpierw na konsultację u ortopedy, który szczegółowo opowiada o jego przebiegu i informuje o jego ostatecznym efekcie. Konsultacja to także dobry moment by porozmawiać o swoich wątpliwościach oraz zadać pytania, na które lekarz podczas niej odpowie. Zachęcamy pacjentów, by przed tą wizytą przygotowali listę nurtujących ich pytań.

Czytaj więcej: Komórki macierzyste od A do Z

Leczenie komórkami macierzystymi cena:

cena ustalana indywidualnie

* Dla naszych pacjentów przygotowaliśmy specjalny system ratalny. Dowiedz się więcej, kliknij w przycisk poniżej.

Dzwoń i dowiedz się wszystkiego natychmiast!

Przydatne linki

Strefa Wiedzy

POLECAMY ARTYKUŁY:
DO GÓRY Call Now Button
Pokaż
https://www.facebook.com/Horizon.Medical.Clinic
Schowaj
PolishEnglish