Medycyna regeneracyjna | Warszawa. Klinika Medycyny Regeneracyjnej Horizon Medical Center

Medycyna regeneracyjna

Klinika Medycyny Regeneracyjnej Horizon Medical Center

Medycyna regeneracyjna jest to bardzo prężenie rozwijająca się interdyscyplinarna dziedzina, dzięki której już dziś powoli staje się możliwe pozyskiwanie do przeszczepów narządów wyhodowanych w laboratorium i regeneracja zniszczonych tkanek bezpośrednio w organizmie pacjenta. Kluczowym elementem tego rodzaju terapii są komórki macierzyste pacjenta oraz elementy tworzące idealne środowisko do ich prawidłowego rozwoju i organizacji architektury tkanki.
W Horizon Medical Center w bezpieczny dla pacjenta sposób poprzez liposukcję pobierana jest tkanka tłuszczowa poczym trafia ona do Banku Tkanek i Komórek Macierzystych gdzie izolowane są z tkanki i przygotowywane do przeszczepu komórki macierzyste. Zawiesina komórek macierzystych zostaje podana pacjentowi w wybrane miejsce zmienione chorobowo pod kontrolą USG przez lekarza prowadzącego.
Komórki macierzyste mają dużą zdolność pobudzenia tkanek do regeneracji, leczenia oraz przekształcanie się w zdrowie tkanki na miejsce zmienionych chorobowo.
W klinice Horizon Medcial Center pacjent kierowany jest najpierw na konsultację do lekarza specjalisty, który szczegółowo opowiada o etapach procedury jak również o efektach.
Klinika Horizon Medical Center jako jedna z nie licznych w Warszawie posiada zgodę Ministra Zdrowia i Poltransplantu na wykonywanie zabiegów autologicznych wykorzystując komórki macierzyste.

Medycyna regeneracyjnazabiegi medycyny regeneracyjnej

Medycyna regeneracyjna - zabiegi

Leczenie kregosłupa komórkami macierzystymi

Leczenie komórkami macierzystymi jest polecane osobom ze schorzeniami kręgosłupa.
Najczęstszą i powszechną przyczyną bólu kręgosłupa są zmiany degeneracyjne krążków międzykręgowych, które mogą prowadzić do rozwoju zmian zwyrodnieniowych stawów międzykręgowych, niestabilności i w konsekwencji zawężania kanału kręgowego.

Leczenie komórkami macierzystymi

Leczenie komórkami macierzystymi, pozwala pozyskać własną tkankę tłuszczową pacjenta z dużą ilością komórek macierzystych i użyć jej zarówno do zabiegów odmładzających, jak i regeneracyjnych z zakresu ortopedii i medycyny sportowej.

Terapia osoczem bogatopłytkowym

Terapia własnym osoczem bogatopłytkowym. Płytki krwi są komórkami, które poprzez gromadzenie się i aktywację, generują proces regeneracji miejsc uszkodzonych np. zranień. Zastosowanie osocza bogatopłytkowego, pobranego od pacjenta do mezoterapii twarzy szyi i dekoltu, powoduje zainicjowanie procesu regeneracji skóry, co zostało udowodnione naukowo.

Terapia komórkami macierzystymi

Terapia komórkami macierzystymi, pozwala pozyskać własną tkankę tłuszczową pacjenta z dużą ilością komórek macierzystych i użyć jej zarówno do zabiegów odmładzających, jak i regeneracyjnych z zakresu ortopedii i medycyny sportowej.

W ciele człowieka występuje ponad 1000 typów komórek, które pełnią różne funkcje. Komórki macierzyste, zwane są inaczej komórkami pnia, to niewyspecjalizowane komórki naszego organizmu, które mają zdolność przekształcania się we wszystkie typy komórek występujących w organizmie, a także potencjalnie nieograniczoną zdolność do podziału i odnawiania swojej puli (proliferacji).

Lipogems

Lipogems to nowoczesna i innowacyjna „nieenzymatyczna” technologia przeznaczona do przetwarzania różnych ilości lipoaspiratów. To te komórki dają początek nieekspandowanej tkance tłuszczowej zawierającej ADSC, czyli komórki macierzyste pochodzące z tkanki tłuszczowej.

Lipogems to całkowicie zamknięty system, który pozwala na zachowanie zrębu naczyniowego. W innych technikach komórki macierzyste oddzielane są poprzez odwirowanie, co może prowadzić do ich uszkodzenia. W tej technice zręb naczyniowy utworzony naturalnie przez kapilary umiejscowione pomiędzy komórkami tłuszczowymi i odcinki zrębu zawierające naczynia krwionośne pozostają w całości.

Przydatne linki

Strefa Wiedzy

POLECAMY ARTYKUŁY:
DO GÓRY Call Now Button
Pokaż
https://www.facebook.com/Horizon.Medical.Clinic
Schowaj
PolishEnglish